Нам потрібна ефективна система підготовки спортсменів високого класу – Глава держави

Президент Петро Порошенко наголошує на необхідності розвитку спорту в Україні та підтримки спортсменів задля досягнення ними високих результатів.

Нам потрібна ефективна система підготовки спортсменів високого класу – Глава держави

«Перед нами гостро стоїть питання створення сучасної спортивної інфраструктури, забезпечення високоякісним обладнанням та інвентарем. Це необхідна умова для розвитку масового спорту, створення олімпійського резерву та підготовки спортсменів високого класу», заявив Глава держави під час зустрічі з чемпіонами, призерами та учасниками Олімпіади і Паралімпіади 2016 року.

«Звичайно, що ми повинні цінувати кожного медаліста, підтримувати його, створювати умови для роботи в Україні українських спортсменів і українських тренерів. Сьогодні необхідно сформувати та запровадити таку модель фізичного виховання і спорту, яка б спонукала людей і, в першу чергу молодь, до здорового способу життя», додав він.

Нам потрібна ефективна система підготовки спортсменів високого класу – Глава держави

Петро Порошенко під час зустрічі з чемпіонами, призерами та учасниками Олімпіади і Паралімпіади 2016 року зазначив, що поінформований про проблеми і питання у сфері спорту, які потребують вирішення. Над їх вирішенням мають працювати Уряд, місцеві державні адміністрації, фізкультурно-спортивні товариства та федерації, підкреслив він.

«Технічний стан більшості спортивних об’єктів потребує оновлення, тож Уряд у стислі терміни має вжити заходів щодо проведення спочатку всебічної перевірки, а потім забезпечення повноцінного функціонування провідних центрів олімпійської підготовки з літніх та зимових видів спорту. В свою чергу, як Президент, я підтримаю кожну науково та економічно обґрунтовану пропозицію, спрямовану на досягнення конкретного короткострокового і довгострокового результату – щоб всі наші спортсмени гідно виступили на Олімпійських та Паралімпійських іграх у 2018 та 2020 роках», – підкреслив Глава держави.

Нам потрібна ефективна система підготовки спортсменів високого класу – Глава держави

Президент повідомив, що під час зустрічі з головами обласних державних адміністрацій, обласних рад, мерами міст-обласних центрів наголошуватиме на спрямуванні коштів бюджетів громад на підтримку спортсменів і спортивного руху. «Я буду чітко ставити питання, що у зв’язку з тим, що після децентралізації значну частину фінансового ресурсу – а це десятки мільярдів гривень – ми передали на місця, ми не можемо залишати без відповіді і без реакції відповідних міських рад і міських голів розвиток спорту – олімпійських видів спорту і підтримки паралімпійців, підтримки спортивної інфраструктури, її належного стану, підтримки спортсменів», – сказав він.

Важливим, на переконання Петра Порошенка, також є забезпечення належної організації спортивної роботи у силових структурах, адже саме на спортивних базах Міністерства оборони олімпійці отримали добру підготовку.

Нам потрібна ефективна система підготовки спортсменів високого класу – Глава держави

У свою чергу, Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич подякував Главі держави за постійні зусилля на підтримку паралімпійської збірної, а також звернув увагу на важливість будівництва паралімпійської тренувальної бази.

«База в Криму – вона наша, вона українська і повернути її потрібно. Але сьогодні усі сподіваються на те, що разом з вами ми знайдемо можливість розбудови нової – відомої, значимої для українського народу, для людей з інвалідністю, для українських паралімпійців», – підкреслив він.

Глава держави погодився з необхідністю вирішення цього питання. «І базу будувати будемо, і кримську базу повернемо», – запевнив Петро Порошенко.

Офіційне інтернет-представництво Президента України