Історії успіху людей, під час реалізації Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації»

Віталій ЗайцевУчасник проекту від Донецької області Віталій Зайцев – має інвалідність 2 групи, цивільний постраждалий внаслідок бойових дій під час АТО. Отримав поранення ноги від осколку снаряда під час обстрілу його рідного міста з боку бойовиків так званої ДНР, внаслідок чого втратив можливість вільно пересуватися. Переніс декілька складних операцій. Після поранення Віталій довгий час перебував у депресії, ні з ким не спілкувався, практично не виходив з дому. Його мама, Тамара Іванівна, бачачи, що з сином коїться недобре, звернулась по допомогу до офісу проекту у м. Краматорськ. За допомогою волонтерів вдалося «витягти» Віталія з дому і привезти у Донбаській міжрегіональний центр професійної реабілітації людей з інвалідністю, де він пройшов професійну, медичну та психологічну реабілітацію. Після цього ставлення до життя та оточуючих у хлопця змінилося: він став більш товариським, дружелюбним, говірким, як-то кажуть, «відтаяв душею». Дізнавшись від кейс-менеджера про міжнародний проект ТЕАМ, дав згоду стати його учасником, заповнив анкету, виявив бажання навчатися на курсах операторів комп’ютерного набору в Інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (м. Краматорськ). Закінчивши у травні ці курси, отримав диплом за спеціальністю.

З червня Віталій працевлаштований у ФОП Луценко О.Ю. (надання послуг населенню), оператором комп’ютерного набору (заробітна плата 1500 грн). Приймає замовлення та реєструє їх у комп’ютерній базі підприємства.

«Новою роботою я задоволений, – говорить Віталій, – адже вона дасть мені можливість заробляти більше грошей та допомагати своїй родині, бути більш самостійнім. Мені подобається працювати в команді, яка надає різні побутові послуги населенню, приносити користь людям, бути необхідним. Сподіваюсь, ми спрацюємося з моїми колегами, і я продовжу кар’єру, а згодом і підвищу кваліфікацію».

Участь у проекті ТЕАМ надала мені можливість отримати професію та працевлаштуватися. Дуже вдячний представникам НАІУ за те, що залучили мене до проекту!

Олександр Матяш

Участь у проекті взяв Олександр Матяш, який проживав у Донецькій області м. Горлівка. У липні 2015 року вимушений був разом із сім’єю переїхати до Дніпропетровська. Має інвалідність ІІІ групи загального захворювання.

Успішно пройшов навчання в Державному центрі професійно-соціальної реабілітації в м. Лютіж за фахом «Бджоляр». Виявив бажання відкрити власну справу. В рамках проекту пройшов навчання у триденному тренінгу з соціального підприємництва у м. Дніпропетровськ. Підготував та направив бізнес – план для участі в конкурсі міні-грантів. Отримавши спеціалізоване обладнання на загальну суму 1000 дол. США відкрив ФОП та на даний час займається бджільництвом. Переїхав до Вінницької області для постійного місця проживання, де розташував придбані вулики.

Едуард та Артем Саратовцеві

Участь у проекті взяли два брати, що мають інвалідність по зору І групи (тотально незрячі) Едуард та Артем Саратовцеві (1992 та 1993 року народження). Прибули з Луганської області м. Перевальськ. На даний час проживають в м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області. При зверненні для участі в проекті мали середньо-технічну освіту за фахом «масажист». У рамках реалізації проекту пройшли навчання за курсом «Тайський масаж» та були працевлаштовані за фахом у дитячу  лікарню  м. Дніпродзержинська (заробітна плата 1614 грн).

Виявили бажання відкрити власний масажний кабінет. Пройшли навчання у триденному тренінгу з відкриття власної справи у м. Дніпропетровськ. Готують бізнес-план для участі в конкурсі міні-грантів.

 На фото показано навчальний процес тайському масажу.  

Оксана Верхановська

Оксана Верхановська, 1978 року народження, має інвалідність ІІІ групи, уродженка с. Переможне Луганської області. До подій на Сході України працювала у Міжнародному аеропорту «Луганськ» – диспетчером служби кейтерінгу і сервісу. У серпні 2014 року усією сім’єю з чоловіком та двома доньками переїздять до міста Львова, де одразу починають пошук роботи, але марно.

  Однак, після побаченої інформації по Львівському телебаченню, вирішує взяти участь у проекті ТЕАМ-Україна. Завдяки проекту Оксана знаходить роботу по професії з постійним працевлаштуванням та гідною оплатою праці. На даний час працює поваром у ресторані «Вишневий сад» у Львові, чоловік на Винниківському м’ясокомбінаті. Сукупний дохід сім’ї зріс до 6000,00 грн (порівняно до минулого місця проживання 3500,00 грн.).

Роман Петруха

Роман Петруха, 1983 року народження, був мобілізований в Збройні Сили України у вересні 2014 року. Отримавши повістку Роман, як патріот, громадянин України, не вагаючись пішов виконувати свій військовий обов’язок – захищати свою державу.

З вересня 2014 року по вересень 2015 року знаходився в районі виконання військових завдань та брав участь у проведенні антитерористичної операції на території Луганської області, де під час запеклих боїв у напрямку Бахмутовки Луганської області (блокпост №32) отримав серйозне осколкове поранення.

Після повернення із зони АТО пройшов курс медичної реабілітації на базі Львівського військового шпиталю.

Незабаром стало питання «Чим я хочу займатися далі?» та пошук місця працевлаштування в мирному житті.

На засіданні мобільної групи, яка сприяє працевлаштуванню учасників АТО,  довідався, що у Львівській області успішно діє міжнародний проект ТЕАМ Україна під патронатом Національної Асамблеї інвалідів України, який направлений на підтримку та працевлаштування учасників АТО, які отримали поранення.

Звернувся до офісу Львівського офісу проекту ТЕАМ щодо сприяння найшвидшого працевлаштування (сім’я потребує фінансової допомоги), а також можливості проходження навчальних курсів організації підприємницької діяльності. Завдяки контактам з керівництвом Транспортної кампанії «Нова пошта», налагодженим при проведенні тренінгу для роботодавців, резюме Романа було розглянуте першочергово. Петруха Роман був прийнятий на посаду фахівця з пакувальних та сортувальних робіт (оплата – 5000 грн.).

На даний час він активно працює над бізнес-планом відкриття власної справи (заготівля, зберігання та реалізація екологічно чистої продукції (ягід, грибів в Івано-Франківську Закарпатської області) та буде приймати участь в конкурсі на отримання міні-грантів для відкриття власної справи, який проводиться в рамках міжнародного проекту ТЕАМ Україна.

Історії успіху під час навчання  – відгуки мешканців м. Маріуполя Донецької області – території, що знаходиться на лінії зіткнення АТО

Елена Мусиенко, прошла обучение в ООО «Мариупольский профессиональный колледж» при поддержке Национальной Ассамблеи инвалидов Украины в рамках проекта «Повышение экономической / физической возможности лиц с инвалидностью и членов их семей в Украине».

«Спасибо всем, кто занимается этой деятельностью, людям, которые дают возможность людям с инвалидностью верить в себя, в свои силы, чувствовать себя полноценными людьми и помогают забывать и боль, и чувство страха, которое порой мы испытываем в нашей нелегкой жизни.

Я занималась в полную силу и даже не обращала внимания на свою больную руку. Даже не ожидала, что я могу сделать столько прекрасных вещей своими руками.

Составленные икебаны, браслеты, всевозможная кухонная утварь – радует глаз. Данное обучения, как я думаю, поможет мне радовать свою семью, мужа и маленького сыночка, а также внести свой вклад в семейный бюджет, так как мои работы понравились знакомым и я надеюсь, что появятся заказы на них».

Тарасова Елена прошла обучение в ООО «Мариупольский профессиональный колледж» по направлению «Флористика и Хенд Мейд».

«Я очень благодарна Национальной Ассамблее инвалидов Украины за предоставленную возможность обучения. Я очень люблю цветы и всевозможные «работы» сделанные своими руками. Но всё это было у меня на уровне непрофессионального мастерства. Колледж направил моё умение, обогатил теоретическими и практическими навыками.

Я уверенна, что нарабатывая практический опыт я смогу не только развиваться в этом направлении, но и повысить материальный уровень своей семьи, так как данные работы пользуются популярностью в современном обществе».

Анна Тулупова, прошла обучение в Мариупольском профессиональном колледже по направлению «Современные технологии ведения бухгалтерского учета».

«Хотела бы поблагодарить Национальную Ассамблею инвалидов Украины за полученную возможность обучения современным технологиям ведения бухгалтерского учета. Без знания современных программ по специфике бухучета  невозможно найти работу, так как первый вопрос работодателя к бухгалтеру, экономисту – это знание программ (по специфике) и подача отчетности в электронном виде. Я также благодарна педсоставу колледжа за высококвалифицированное профессиональное обучение и толковые советы. Во время занятий  я получала огромное удовольствие от процесса обучения.  Я молодая мама, нахожусь все еще в декрете, но уже подыскиваю работу. С помощью полученных знаний шансы найти ее, у меня намного возросли, уже рассматриваю несколько предложений. Спасибо за полученную возможность!»

Відгуки учасники таборів активної реабілітації

Андрей, Киевская обл.

Я, Благодарен проекту ТЕАМ, за то, что перевернул мой образ жизни! За 12 дней в лагере активной реабилитации я получил больше полезной информации, знаний и умений чем за 12 лет сидя в инвалидной коляске. Если бы я попал в такой лагерь сразу после того как перестал ходить, то моя жизнь могла пойти совсем по-другому!!!  Хочется отметить большой профессионализм организаторов, инструкторов, ребят из сервиса. Все относились к участникам с большим теплом и была создана атмосфера большой семьи. Как будто мы все друг друга знаем уже много лет!

Очень правильно, что инструктора на колясках, как и мы участники, – это раскрепощает и раскрывает нас. Спасибо, Вы делаете очень большое и Благое дело!  Мы стали одной большой семьей, которая с каждым лагерем все больше расширяется, и всегда придём на помощь друг к другу!

Тарас, Днепропетровская обл.

«Я, благодарен проекту ТЕАМ  за то, что изменил мою жизнь!!! Хочу отметить профессионализм  организаторов, инструкторов и группы сервиса. Отношение к участникам очень хорошее и позитивное. Отдельная благодарность за лекции, которые открыли мне глаза на многие вещи (подготовка инструкторов была на высшем уровне). Единственное жалею за то, что не попал в такой лагерь сразу после травмы, хоть была возможность (тогда еще лагеря проходили в Евпатории)».

Наталья, Киевская обл.

«Спасибо огромное, что пригласили меня в этот лагерь, вроде с виду обычный, но так жизненно важный для человека с инвалидностью. Лагерь дал мне возможность стать самостоятельной в очень многих вопросах, спасибо организаторам, за очень продуманную и правильно подготовленную программу реабилитации, и в целом нашего проживания в центре. Так же отдельная благодарность спонсорам этого проекта, за то, что дают нам возможность попасть в центр и многому научиться,  как жить дальше и строить свое будущее. Все очень здорово, замечательно, но есть одно “НО”, мало времени отведено на пребывание в лагере…»

Володимир, Івано-Франківська обл.

«За час перебування в таборі я пізнав для себе багато нової та цікавої інформації, яка відноситься до людей з інвалідністю. Також хочу висловити подяку інструкторам з ЗФП, аеробіки, стрільби з лука, тенісу та особливо інструкторам з техніки їзди, бо повернувшись додому перешкоди, які мені здавалось самостійно подолати на інвалідній колясці без сторонньої допомоги неможливо, то в даний час після табору я їх долаю самостійно без труднощів і взагалі навчився в таборі бути більш самостійним, менше звертатись за допомогою сторонніх людей».

Прес-служба НАІУ