Шлях до успіху – через власну справу

Шлях до успіху – через власну справуУ Краматорську Донецької області пройшов триденний бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти».

ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» (НАІУ) спільно з UCP WheelsforHumanity (США) та Українською асоціацією фізичних терапевтів реалізує в Україні Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

У рамках проекту було передбачено проведення п’яти 3-денних бізнес-тренінгів з соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти». Чотири бізнес-тренінги пройшли раніше в Харкові, Дніпропетровську, Вінниці та Львові, а п’ятий нещодавно відбувся в місті Краматорськ Донецької області на базі Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів.

Відтепер учасники бізнес-тренінгів мають можливість взяти участь у конкурсі на отримання міні-гранту для відкриття власної справи. Це дуже важливо для вимушених переселенців з інвалідністю, які тривалий час не можуть знайти гідну роботу та утримувати власні родини. Тому започаткування та відкриття власної справи для багатьох з них – це єдино реальний шлях до успіху та повноцінного незалежного життя.

У тренінгу взяли участь понад 20 осіб, що є внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю, у т.ч. учасники АТО, цивільні постраждалі в зоні АТО, які отримали інвалідність, та члени їх сімей з Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей.

Прийом, доставку з вокзалу до Центру реабілітації інвалідів, поселення у комфортних двомісних кімнатах, пристосованих під потреби людей з інвалідністю, харчування та організацію дозвілля на солоних озерах Слов’янського курорту забезпечили координатор проекту Н.С.Поламарчук, директор ДМЦПРІ С.О.Фоміна, представники ДООІ та фахівці центру.

Провели захід генеральний секретар НАІУ В.М.Назаренко, головний спеціаліст секретаріату НАІУ О.Ю. Поліщук і викладач Дніпропетровського центру професійної освіти Державної служби зайнятості К.О.Федотова.

У програму 3-денного заходу були включені лекції та практичні заняття на актуальні для майбутніх підприємців теми щодо законодавчого регулювання підприємництва, видів та критеріїв вибору організаційно-правової форми підприємницької діяльності тощо.

Також було організовано воркшоп «Проектування бізнес моделі власного бізнесу».

Навчання було проведено в інтерактивному форматі, який включає в себе не тільки проведення лекцій, а й презентації, групові дискусії, відео і тематичні дослідження.

На третій день підготовки учасники під керівництвом тренера практикувались у розробці власних бізнес-планів. Вони також обговорили свої бізнес-ідеї з більш досвідченими колегами на тему ризиків і питань, пов’язаних з підприємницькою діяльністю. Зокрема, власним досвідом із створення та подальшої діяльності підприємства інвалідів «Злагода» поділилася Надія Поламарчук, а Олена Поліщук надала учасникам заходу корисну інформацію щодо тонкощів використання в бізнесі різноманітних рекламних засобів. Директор ДМЦПРІ Світлана Фоміна також поділилася з учасниками досвідом із само зайнятості кращих слухачів центру, а потім запросила всіх бажаючих пройти згодом професійну реабілітацію та навчання у цьому закладі.

По закінченні заходу учасники отримали сертифікати.

Про те, наскільки корисним виявився тренінг для майбутніх підприємців, про ділову та водночас вільну атмосферу, яка панувала на заході протягом всіх трьох днів, їх особисті враження краще за все, звичайно ж, можуть розповісти самі учасники, тому надаємо їм слово.

ВІДГУКИ учасників тренінгу:

Федорова Лариса, переселенка з інвалідністю з м. Горлівка, яка мешкає зараз у м. Каменську (Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області:

«Я планую започаткувати власну справу з ремонту одягу. Шиття та крій – це моє давнє хобі, навички в цьому напрямку в мене є, до того ж, я закінчила професійні курси закрійників, на які мене направило Дніпровське УСЗІ, і тепер я хочу заробляти на цьому гроші. Я дуже хотіла взяти участь у тренінгу, і дуже задоволена, що це моє бажання здійснилось». 

Коюда Ніна, голова громадської організації з м. Авдіївка, має інвалідність 1 групи: «У моєму рідному місті вже 2 роки не припиняються обстріли з боку незаконних озброєних формувань так званої ДНР. Дві треті з 35-тисячного населення міста покинули його. Багато розрухи, роботи нема, але ж людей з інвалідністю ніхто особливо ніде не жде, тому люди повертаються, бо діватись їм нікуди. Доводиться виживати і в таких страшних умовах. Я приїхала на тренінг, аби отримати знання з відкриття власної справи і передати ці знання колегам. У нас при організації створено масажний кабінет, і ми вирішили розширити його діяльність, щоб надати можливість заробляти гроші людям з інвалідністю. Тому цей тренінг нам дуже потрібен».

Баган Олександра, має інвалідність по зору 1 групи, м. Краматорськ: «Сердечне спасибі організаторам, координаторам – людям, які вірять нам і надають можливість розвиватися. Все було прораховано до найменших деталей. Ми отримали велику кількість корисних знань, які обов’язково будемо використовувати у підприємницькій діяльності. А ще я знайшла тут багато друзів. Особлива подяка тренерові Катерині за високопрофесійну подачу навчальних матеріалів. Цей тренінг нам дуже потрібний!».

Рубан Микола, переселенець з Луганської області, має інвалідність 2 групи: «Три дні тренінгу виявились дуже насиченими, було розглянуто багато практичних питань стосовно підприємницької діяльності, серед яких – оподаткування та написання бізнес-плану. Ми мали робочі зошити, де були викладені всі матеріали тренінгу, з нами проводили дуже корисні практичні заняття. Тренінг – це реальна допомога нам, як майбутнім підприємцям, у започаткуванні  власної  справи».