Вудки роздали, сподіваємося на рибу

Перед Національною Асамблеєю інвалідів України – організаторами бізнес-тренінгу “Відкриття власної справи: теоретичні засади та практичні аспекти“, який проходив 23-25 березня у Харкові стояло дуже складне завдання. Треба було за три дні «втиснути» в голови досить різношерстої публіки знання, необхідні для того, щоб зважитися розпочати свій бізнес. Мало того, майбутні бізнесмени були, здавалося б, найменш придатними для цього завдання кандидатурами. Запрошені були, як зараз кажуть, люди з інвалідністю, які до того ж є внутрішньо переміщеними  з окупованих територій. Виходячи з описаного, представляється досить похмура картина, і як же приємно засвідчити, що в реальності все виявилося зовсім інакше.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи

Почнемо з того, що все було дуже якісно організовано: сучасний архітектурно-доступний для людей з інвалідністю готель, зручний конференц-зал це відразу створювало гарний настрій. Людей зустрічали, підвозили, розселяли, годували, словом робили все, щоб ніхто не відчував свої обмежені можливості. І це вдалося! Учасники тренінгу в свою чергу зламали всі шаблонні уявлення про людей  з інвалідністю. Виявилося, пятеро вели свій бізнес до подій на Сході України і це незважаючи на всі складнощі, які їм доводиться долати. Ведучою  тренінгу була Катерина Федотова – представник Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, викладач дисциплін економічного циклу та спеціальних дисциплін курсів цільового призначення за напрямом “Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти”, яку постійно засипали питаннями.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи.jpg2

Три дня тренінгу були дуже насичені інтенсивним спілкуванням. Ніяких поблажок слухачам не давали, та вони й самі були налаштовані на роботу. Важливим є те, що було розглянуто багато практичних питань, з якими майбутні підприємці обов’язково зіткнуться в своїй діяльності. Серед яких оподаткування та написання бізнес-плану. Ми мали робочий зошит в якому були викладені всі матеріали тренінгу.  І хоча всі розуміють неможливий за три дні охопити всі питання, тренінг дає сильний імпульс для того, щоб зважитися почати свою справу.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи.jpg3

Багато було обговорень який  вид підприємницької діяльності розпочинати: хтось мріє про салон-перукарню, автошколу, фотостудію, копі-центр, ремонт взуття чи мобільних телефонів. Нам допомогли обрати групу для відкриття фізичної особи-підприємця.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи.jpg4

21 учасник отримав свідоцтво про участь у тренінгу та разом з цим надію, що завдяки Міжнародному проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» що реалізується в Україні UCP Wheels for Humanity (США) спільно з Українською асоціацією фізичних терапевтів та Всеукраїнським громадським об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» за фінансової підтримки  Агентства США з міжнародного розвитку USAID  кожен з нас зможе відкрити власну справу вже в цьому році.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи

Вдячні Національній Асамблеї інвалідів України за високо професійну роботу, чудову організацію, небайдужість до проблем внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, толерантність і видачу «вудочок». Будемо сподіватися на улов!

Баранова Наталія,
учасниця тренінгу