«Стурбований, насамперед, долею переселенців з інвалідністю, яких офіційно – 71 тисяча…» -Валерій Сушкевич

У даний час за вказівкою Мінсоцполітики та СБУ здійснюється перевірка інформації, задекларо­ваної сотнями тисяч переселенців під час взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб… Складовою перевірки є тимчасове припинення соціальних виплат (пенсій та допомог) цим гро­мадянам України.

«Стурбований, насамперед, долею переселенців з інвалідністю, яких офіційно – 71 тисяча...» -Валерій Сушкевич

Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента Ук­раїни з прав людей з інвалідністю, змушений повторно звернутися до Міністра соціальної політики України Павла Розенка стосовно ситуації, яка склалася з верифікацією соціальних виплат внутрішньо переміщених осіб. Попередній лист був направлений 25 лю­того цього року.

«Сьогодні внутрішньо переміщені особи з інвалідністю, стосовно яких держава не реалізувала необхідних заходів для забезпечення права на життя, позбавлені пенсій і соці­альних допомог через недолугість адміністрування цих виплат, – йдеться у листі В. Сушкевича. – Бар’єрність соціаль­ної, житлової інфраструктури та адміністративних будин­ків, державних установ, бар’єрність транспорту та здорожчання вартості транспортних послуг, а також відсут­ність поруч рідних і близьких, які могли б надати допомогу в додаткових реєстраційних процедурах, зумовлених вери­фікацією, поставили десятки тисяч людей на межу вижи­вання у зв’язку з неотриманням пенсій та соціальних допомог!».

В. Сушкевич на власній сторінці у фейсбуці також про­коментував дану ситуацію: «Стурбований, насамперед, долею переселенців з інвалідністю, яких офіційно – 71 ти­сяча (думаю, – більше). Якось незрозуміло і неправильно вчинено… Пройшли парламентські слухання щодо реаліза­ції державної політики по відношенню до переселенців… Готуються відповідні парламентські висновки. І…БАХ – ка­тастрофічна проблема: глобальні зловживання і нецільове використання державних коштів, які призначалися цим людям!!!

І що? Зупинити виплати незрячій людині, або людині з високою ампутацією, або одинокій мамочці з дітками з ін­валідністю?.. Тимчасово!?.А як жити тимчасово???

Прохання одне: хоча б для громадян з інвалідністю НЕ ЗУПИНЯТИ ЖОДНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВИПЛАТИ, ВКЛЮЧАЮЧИ ПЕНСІЇ!, – наголошує Валерій Сушкевич. – Будь-ласка, пере­віряйте, адмініструйте, ліквідуйте зловживання, але грома­дяни з інвалідністю під час війни і біди для них непідйомної, не повинні стати заручниками недосконалого адміністрування соціальних виплат!»

Також Валерій Сушкевич звертається і безпосередньо до людей з інвалідністю, які переміщені з тимчасово окупова­них територій: не чекати процедур перевірки, а терміново самим в ініціативному порядку подавати документи до від­повідних органів.

Прес-служба НАІУ