На Львівщині успішно пройшов перший табір активної реабілітації

 «Навчився жити в колясці сам — навчи іншого».

З 2 по 13 лютого 2016 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету інвалідів України, яка знаходиться в с. Яворів Турківського району на Львівщині, відбувся перший табір активної реабілітації (ТАР),  в якому взяли участь 42 учасника з різних областей України.

Захід відбувся в рамках реалізації Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».  Реалізує проект Національна Асамблея інвалідів України спільно з UCP Колеса для людства (США) та Українською асоціацією фізичних терапевтів за фінансової підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США (USAID).

Партнером в організації таборів активної реабілітації є Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Група активної реабілітації.

Метою табору є досягнення людиною, що користується кріслом колісним максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя.

Учасниками табору стали люди з наслідками ушкодження спинного мозку та ураженням функцій тазових органів, серед яких – внутрішньо переміщені особи з інвалідністю, учасники АТО, цивільні постраждалі в зоні проведення АТО.

Всі вони пройшли десятиденну програму реабілітації, спрямовану на те, щоб зробити кожного з них максимально незалежним і вільним від сторонньої допомоги в повсякденному житті. Це люди з різним рівнем травми хребта, а також з різним рівнем фізичного стану і терміном травми. Для учасників ТАР — це не тільки навчання, одержання практичних навичок, а й теоретичні знання, необхідні людині після травми хребта, шанс знайти нових друзів, повірити у свої можливості і відкрити для себе щось нове.

У програмі табору були заняття з загальної фізичної підготовки, техніки їзди на колясці, настільного тенісу, катання на лижах та аеробіки. На вечірніх заняттях отримали інформацію, стосовно профілактики після травматичних ускладнень (пролежні, урологічні інфекції, контрактури тощо), особистої гігієни, репродуктивного здоров’я, правових питань, облаштування житла, працевлаштування тощо.

Окрім цього усі учасники мали можливість спробувати свої сили на ознайомчих тренуваннях: стрільби з луку, бочча та крокет.

В рамках проекту планується проведення 6 таборів, зокрема у першому півріччі 2016 р.: ІІ табір 2–13 квітня 2016 р.; ІІІ табір 30 травня — 10 червня 2016 р.

Якщо зацікавились і бажаєте взяти участь у таборі заповніть анкету учасника на сайті НАІУ або дзвоніть до офісу Національної Асамблеї інвалідів України за тел. (044) 279-61-82 (74).

Активна реабілітація — це комплекс заходів із застосуванням засобів фізичної культури та спорту, скерованих на самообслуговування, максимальну незалежність у повсякденному житті та побуті, інтеграцію та суспільну активність людини, що зазнала травми чи захворювання хребта та спинного мозку. Основними складовими процесу активної реабілітації є фізична, психологічна та соціальна реабілітація.

Прес-служба НАІУ