Подаруй посмішку дітям!

УРА, ЛІТО – кольоровий сезон, найулюбленіша пора року всіх дітей! Це пора радості, спекотної погоди, влітку можна засмагати та купатися, не потрібно кожного разу тепло вдягатися перед тим, як виходити на вулицю, а досить взути «шльопанці» – і вперед! Можна гуляти на свіжому повітрі хоч цілий день, влітку взагалі відчуваєш себе вільно – можна лазити по деревах, грати в м’яча, кататися на роликах, на скейтборді, на велосипеді, і навіть погода не зможе перешкодити, хіба що дощ піде, але ж скоро земля все одно висохне, повернеться сонячна погода!  ЛІТО – це пора  канікул!!!

4B80B1E526A3

Кожна дитина народжується у цей світ для життя і кожна по-своєму унікальна та неповторна, всі діти – дуже різні: слухняні і неслухняні, обдаровані і не дуже, головне, аби були щасливими, навіть ті, кому природа не додала здоров’я, а це – «особливі» діти.

«Всі ми різні, але заслуговуємо на однаково дружній світ…»

В усьому світі питання дитячої інвалідності досить розповсюджене і Україна не виняток, адже в нашій державі таких дітей близько 170 тисяч, на кожні п’ятдесят припадає одна дитина, і з кожним роком їх кількість збільшується.

А чи задумувалися ми коли-небудь про наше відношення до «особливих» дітей? Звичайно, більшість, кого це не стосується, просто уникають, закриваючи на все це очі. Наше ставлення або його відсутність до «особливих» дітей є індикатором наших людських моральних проблем, можливо саме через таких дітей Господь прагне нам дати таке, що іншим чином ми просто не здатні були б отримати?

А чи знаємо ми про людей, які мали інвалідність, проте це їм не завадило стати великими і на весь світ відомими? Зокрема князь Ярослав Мудрий, композитори Фредерік Шопен, Іоган Себастьян Бах і Людвіг ван Бетховен,  художники Тулуз-Лотрек, Леонардо да Вінчі, Клод Моне, Едгар Дега, відома французька актриса Сара Бернар, 32-й Президент США – Франклін Делано Рузвельт, знаменитий вчений-фізик, автор теорії «чорних дір», професор Стівен Хокінг, котрого називають сучасним Ейнштейном.

А всім відомий британський мільярдер Річард Бренсон, який в дитинстві  хворів на  дислексію – часткове специфічне порушення процесу читання, однокласники сміялися з нього і вважали дурником. Маючи таке захворювання, він мав сто п’ятдесят причин для того, щоб стати неуспішним, бути інтегрованим, але на щастя у Бренсона була поряд людина, яка допомогла йому повірити у власні сили – це його мати Іветт. Вона завжди повторювала: «ти зможеш, Ріккі!», і в нього все виходило. Бренсон став успішним, він засновник корпорації «Virgin Group», яка включає в себе близько 400 компаній різного профілю. Та чи варто перераховувати всі компанії, засновником котрих стала людина, яка в дитинстві була неспроможною прочитати і сторінки тексту? Ціллю було показати масштаби особистості Бренсона, а головною запорукою його успіху була підтримка матері Іветт, бо дуже важливо, щоб нас оточували лише гарні та щирі люди, які підтримують, надихають, запалюють в нас оту іскорку, полум’я якої розгорається, і тоді все виходить!

Тому найперше, що треба зробити кожному з нас – змінити своє ставлення до людей з інвалідністю, потрібно впроваджувати ініціативи та цілу низку заходів: це виховна робота у закладах освіти, просвітницька робота ЗМІ, а в першу чергу – кожен має почати з себе. Тільки разом, об’єднавшись ми зможемо розвіяти ці стереотипи. Будемо вірити, що в Україні знайдеться достатньо соціально відповідальних  і свідомих людей, щоб втілити ідею толерантного суспільства в реальність. Кращу Україну можна створити тільки спільними зусиллями найкращих!

Саме тому Еліна Парамонова – керівник  студії сучасної хореографії «Royall-ballet», а в першу чергу, прекрасна людина із великим, сповненим любові і тепла серцем, володарка спеціальної нагороди «Унії Культури Європи» за величезний внесок в хореографічне мистецтво України та активну благодійну діяльність, на протязі п’яти років є ідеологом та ініціює Благодійний проект «Подаруй посмішку дітям!» для «особливих» дітей, що відбувся 24 травня в концерт-холі «Український Дім».

Благодійний проект дарує радість та незабутні враження, підтримує та створює свято для «особливих» дітей, а глядачами цьогорічного заходу були вихованці дитячих будинків та інтернатів, зокрема  Білоцерківського дитячого будинку-інтернат для дітей з інвалідністю, Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей «Злагода», Білоцерківської спеціалізованої школи №19, Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей із порушенням слуху міста Білої Церкви,  Васильківської спеціальної школа-інтернату для дітей з важкими порушеннями мови, а також Громадської Організації «Відчуй», де проходять реабілітацію та арт-терапію діти з вадами слуху.

Свято розпочалося з перегляду відеоролику про відомих людей, які будучи сиротами,  самостійно у житті добились світової слави та визнання.

У підтримку проекту виступали  відомі артисти та зірки української естради, зокрема знаменитий шансоньє – Народний артист України, поет, композитор – Олег Гаврилюк, фіналіст другого сезону «Х-фактор» – Владислав Курасов, енергійні, драйвові, запальні – дует «Анна-Марія», Даяна Гаврилюк, Наташа Турбіна, всім відома казкарка і дитячий композитор – Алла Мигай, а також Олександр Єгоров – харизматичний,талановитий маестро, чия творчість нікого не залишає байдужим. Учні студії сучасної хореографії «Royal-ballet» різної вікової категорії виконували цікаві танцювальні постановки, дивували кількістю неймовірних образів та перевтілень: патріотичний номер, що йде від щирого серця – «Я за Україну небеса благаю», драйвовий виступ – «Кантрі», фешн-бродвей – «Модниці», мрійливий номер – «Аліса в країні чудес», романтичний – «У сяйві місяця»,  улюблений мультяшний герой усіх поколінь – «Міккі», «Весняна прогулянка», солодкі – «Цукерочки» та смачнюще «Варення» і найменшенькі – «Посіпаки», їм лиш по три рочки, а які ж вони талановиті.

Ці чудові виступи підготували  хореографи – Людмила Глушко, Валерія Заїка, Юлія Бобир, Еліна Маркович та Євгенія Золотарьова. Театр міміки і жестів «Райдуга» культурного центру українського товариства глухих, який створено в далекому 1969 році і на сьогоднішній день це єдиний в Україні професійний театр, де танцюють і виступають актори з вадами слуху, підготували номери пантоміми «Обруч» та «Утренний Респект», художній керівник – Наталія Кутина, а вела програму – Ірина Чекалюк – Золотий» голос стадіону «Олімпійський» на Чемпіонаті з футболу ЄВРО-2012.

Під час заходу відбулась виставка робіт виготовлених руками «особливих» дітей та аукціон, на якому було представлено купу чудових речей і аксесуарів hand-made, всі бажаючі мали змогу ознайомитися з багатим розмаїттям дитячих виробів декоративно-прикладного мистецтва, купити їх і цим самим зробити добру справу – допомогти, адже кошти направлені на допомогу спеціальним закладам.

У залі було надзвичайно тепло і затишно, довкола лунав веселий сміх та радість, діти отримали гарний настрій, чудові враження та купу подарунків, а заклади забезпечили побутовою технікою та речами першої необхідності. Очі дітей сяяли від захвату та емоцій, надовго їм запам’ятається це свято!

Благодійний проект «Подаруй посмішку дітям» – це захід на підтримку «особливих» дітей, мета якого адаптувати їх до повноцінного, соціально активного життя. Ці діти – інші, але Господь наділив їх основною особливістю (можливо не кожному з нас вона притаманна) – це надзвичайна ДОБРОТА. До того ж вони – дуже талановиті, вишивають бісером, плетуть, малюють, дивують глибиною написаних пісень та віршів, танцюють, співають, а головне – вони щирі та відкриті.

Величезне спасибі всім небайдужим людям, які переймаються проблемами дітей з особливими потребами, за допомогу та підтримку  Благодійного проекту «Подаруй посмішку дітям – 2015!»: дружній команді Благодійного фонду імені Валерія Бугая у складі настоятеля храму Іллі Муромця – протоієрея Димитрія Марандюка, Надії Карпенко, Світлани Мельник, Вадима Кропивницького та Марини Левченко. Особлива подяка за надання цього чудового залу Юрію Івановичу Стельмащуку – директору Державного підприємства Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», Володимиру Мунтяну – лідеру Духовного Центру «Відродження», Володимиру Євгеновичу Тоцькому – директору Благодійгого фонду «Вітер Змін», Олені Піддубній – ректору інституту творчості, керівнику дитячого фонду «Щасливі долоні», Ірині Ткаченко, Едварду Діксону, народному депутату України, першому командиру батальйону «Айдар» – Сергію Петровичу Мельничуку, Єві Кузьміній – директору ательє-магазину «Atelier33», компанії «Інтайм», парку атракціонів «HAPPYLON», а також артистам, які погодилися прийняти участь та подарували свою творчість дітям.  Інформаційним партнерам заходу: всеукраїнському суспільно-політичному журналу «Оксамит», рекламно-інформаційному виданню – «Журнал мир отдыха и бизнеса», інформаційній агенції «Бізреліз» та «Інтерфакс-Україна», інтелектуальному музичному порталу «Music Ukraine», інформаційно -ресурсному центру «Гурт», порталу «Велика Ідея», всеукраїнському інтернет-телевізійному каналу «Здорова Україна», телеканалу новин «24», радіостанції «Промінь», ЗМІ Міста Білої Церкви і Василькова, а також Українському Форуму Благодійників, Асоціації Благодійників України, Національній Асамблеї інвалідів України.

Еліна Парамонова – організатор та ідеолог благодійного заходу «Подаруй посмішку дітям – 2015!» зазначає: «Діти з нетерпінням чекали на це свято, маємо надію, що сьогодні ми допомогли  сотням дітлахів знайти мрію, повірити у свої сили та з вірою і посмішкою сміливо дивитися у майбутнє, а також  привернули увагу громадськості і  залучили суспільство до милосердя і допомоги, адже ми – Українці – єдина нація, нам необхідно підтримувати один одного, а тим паче  «особливих» дітей, давати їм надію на світле майбутнє, дуже хочеться, щоб наше суспільство навчилося дивитися на цих дітей та сприймати їх по-іншому, не просто як  інвалідів, а як особистості, адже вони, як і всі, мають право на гідне життя, розвиток, навчання, спілкування, участь у громадському соціумі, а найважливіший бар’єр, який потрібно подолати – це виправити ставлення людей до сприйняття інвалідності, адже всі ми різні, проте заслуговуємо на однаково дружній світ…

Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України. Подаруйте посмішку дитині, адже це так просто, бо навіть одна маленька посмішка – може змінити життя!.. ТОМУ ОБЄДНУЙМОСЯ ЗАРАДИ ДОБРА, АДЖЕ РАЗОМ МИ ЗМІНИМО СВІТ НА КРАЩЕ!!!»

Надія КАРПЕНКО