Зустріч Президента України Петра Порошенка з представниками громадського руху людей з інвалідністю з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю

У залі Державних заходів Адміністрації Президента України 3 грудня відбулася зустріч Петра Порошенка з представниками громадського руху людей з інвалідністю з нагоди відзначення в Україні Міжнародного дня людей з інвалідністю. Президента України зустрічали Герой України, голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич та десятирічна дівчинка Уляна Олійник на інвалідному візку, яка вручила символічний подарунок «Ангел – символ миру та добра», зроблений дітьми з інвалідністю Вінницького обласного центру реабілітації дітей та молоді з інвалідністю «Обрій».

Присутніми на заході були військовослужбовці Української  армії та бійці добровольчих батальйонів, які отримали інвалідність під час участі в АТО, ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-афганці з інвалідністю, керівники всеукраїнських та обласних громадських організацій та підприємств людей з інвалідністю, чемпіони та призери Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, внутрішньо переміщені особи з інвалідністю. Зі вступним словом до учасників зібрання звернувся Президент України Петро Порошенко.

Президент наголосив на важливості зміни ставлення суспільства до людей з інвалідністю і підходів до захисту та реалізації їх прав. «Я не хочу, щоб в Україні більше використовувалося слово «інвалід». Я хочу, щоб ставлення було таке, як в країнах Європейського Союзу», – заявив Глава держави.

Мали змогу озвучити свої думки, розповісти про наболіле та внести пропозиції щодо покращення соціального захисту та дотримання прав людей з інвалідністю Ярослав Миронов (Житомирська обл.), капітан Збройних сил України, учасник АТО (через поранення та ампутацію кінцівки отримав інвалідність), Тетяна Баранцова (м. Луганськ), голова Луганської обласної громадської організації  інвалідів «Восток-Схід-West», Євгеній Богодайко (м. Полтава), багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів світу та Європи, Паралімпійських ігор з плавання,  Поліна Олійник (м. Київ), мама дитини з інвалідністю, Ярослав Грибальський  (м. Львів), керівник всеукраїнської програми «Безбар’єрна Україна» Національної Асамблеї інвалідів України, Владислав Більчич, голова центрального правління Українського товариства сліпих, Валерій Сушкевич, голова Національної Асамблеї інвалідів України, президент Національного комітету спорту інвалідів України.

У своєму заключному слові Глава держави зазначив: «Перш за все, хочу відзначити, що люди з інвалідністю в Україні – це повноправні громадяни, яким повинно бути забезпечено всі права та свободи, передбачені українським законодавством, Конституцією України та Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю. Це безумовно, стосується також тих, хто отримав інвалідність в зоні проведення антитерористичної операції та інвалідів війни. Наших захисників, героїв! І їхні проблеми, пов’язані з інвалідністю влада та громадянське суспільство повинні взяти на особливий контроль. Забезпечити їх соціальну захищеність і рівні права та можливості. Я вимагаю негайного вирішення проблеми статусу воїнів АТО, які постраждали під час бойових дій не залежно від того, чи вони військовослужбовці державних військових формувань, чи  добровольчих батальйонів!», – сказав Президент України.

Також Петро Порошенко наголосив, що потрібно провести моніторинг дотримання в Україні прав і законних інтересів людей з інвалідністю, виконання Україною міжнародних зобов’язань у цій сфері та напрацювання пропозицій щодо усунення порушення прав законних інтересів людей з інвалідністю. Обов’язково залучати до цього процесу громадські об’єднання людей з інвалідністю.

На завершення Президент звернувся до всіх присутніх: «Шановні друзі! Працюймо разом! Я готовий дієво підтримати спільну роботу громадянського суспільства та влади у забезпеченні міжнародних стандартів захисту прав людей з інвалідністю. І суттєвим чинником цього є запровадження інституту Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, який зобов’язаний працювати з вами, реалізуючи ваші впливи на формування державної політики щодо людей з інвалідністю».

Прес-служба НАІУ

Фото Миколи Лазаренка