Благодійна програма НАІУ «Рятуймо разом!»

Благодійну програму «Рятуймо разом!» підтримали Посольство Франції в Україні та Програма Розвитку ООН в Україні. Завдяки цій підтримці на базі НАІУ створено Call-центр (центр швидкого реагування) для вимушених переселенців, людей з інвалідністю та членів їх родин.

Кожний переселенець з інвалідністю або член родини можуть звернутися за допомогою за : (050) 338-97-12, (044) 227-28-36, (044) 279-61-82 (з 9:00 до 18:00 год). Працівники Центру приймають дзвінки щодо існуючих проблем, надають юридичні консультації в межах своєї компетенції.

Загалом, із 20 листопада по 5 грудня на «гарячу лінію» НАІУ надійшло 72 звернення від переселенців з інвалідністю та членів їх сімей з Донецької та Луганської областей і тих, що залишаються на окупованій території.

Багатьох внутрішньо переміщених осіб турбує відсутність необхідних документів для реєстрації у центрах зайнятості (отож їм не можуть призначити допомогу у зв’язку з безробіттям), питання працевлаштування та зайнятості, підприємництва, забезпечення тимчасовим соціальним житлом, медичної та психологічної допомоги; порядку переведення пенсійних справ з місць проживання до місць тимчасового перебування; порядку виплати коштів фондом обов’язкового гарантування вкладів громадян; порядку продовження навчання у ВНЗ України та центрах професійної реабілітації.

Нагадаємо, що Благодійна програма «Рятуймо разом!» започаткована Національної Асамблеєю інвалідів України в липні 2014 року. Основною метою Програми є сприяння у допомозі в організації виїзду осіб з інвалідністю із Луганської та Донецької областей України, де проходить АТО, а також їх тимчасовому розміщенню в безпечних місцях, допомога у захисті їх прав, свобод і законних інтересів.

За 6 місяців з моменту реалізації програми НАІУ:

  • організований вивіз осіб з інвалідністю та членів їх сімей із зони проведення АТО за участі Національної Асамблеї інвалідів України, Міжвідомчого координаційного штабу (за участі Міністерства інфраструктури України та ДП «Укрзалізниця»), що діє при Державній службі України з надзвичайних ситуацій до м. Одеса та Одеської області;
  • здійснюється робота щодо підготовки та поселення в санаторіях та лікувальних закладах Одеської області вимушених переселенців – осіб з інвалідністю;
  • здійснюється перевезення вимушених переселенців – осіб з інвалідністю з м. Одеса (Одеської обл.) до м. Слов’янськ та м. Краматорськ (звільнених силами АТО);
  • частково забезпечено проживання та харчування людей з інвалідністю – вимушених переселенців ;
  • надано допомогу у придбанні медичних препаратів та гігієнічних засобів;
  • організовано збір теплих речей, одягу тощо та пересилання їх поштою на місця згідно із потребами;
  • розроблено та введено в дію інтернет-ресурс “Рятуймо разом!” (www.sos.naiu.org.ua), завдяки якому створена можливість отримувати максимум первинної необхідної інформації щодо соціального захисту вимушених переселенців тощо;  здійснюється консультування осіб, що бажають виїхати або виїхали із зони АТО щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Прес-служба НАІУ