Українські паралімпійці націлені здобувати високі нагороди

Паралімпійські ігри в Сочі обіцяють бути доволі-таки спекотними для майже 700 учасників з 47 країн світу. Це обіцяє офіційний слоган Паралімпіади-2014: «Спекотні, зимові, твої!». 31 спортсмен з України – потужна національна паралімпійська збірна команда, яка націлена здобувати високі нагороди та виборювати українські перемоги на ХІ зимових Паралімпійських іграх.

Уперше національна збірна команда на білій Паралімпіаді представлена найчисельнішим складом: почесне право презентувати нашу державу в Сочі виборов 31 спортсмен, серед яких 23 спортсмени-паралімпійці та 8 спортсменів-лідерів.

До національної збірної команди України увійшли віі всьому світові спортсмени та дебютанти зимової Паралімпіади, які здобули право на участь в Іграх, виборовши високий результат на Кубках світу, Чемпіонатах світу, і зайняли провідні місця у міжнародному рейтингу як у біатлоні, так і лижних гонках. У складі національної паралімпійської збірної команди України – Герой України, 6 заслужених майстрів України, 5 майстрів спорту України міжнародного класу, 8 майстрів спорту України, багаторазові чемпіони та призери Паралімпійських ігор, Чемпіонатів та Кубків світу.

Українські паралімпійці націлені здобувати високі нагороди

Національна паралімпійська збірна команда України з 22 лютого пройшла останній тренувальний збір перед Іграми в Сочі, що проходив до 1 березня у гірськолижному комплексі Цахкадзор, що у Вірменії. Цікаво, що це саме та спортивна база, де у далекому 1994 році у президента Національного паралімпійського комітету Валерія Сушкевича з’явилась шалена, і на той час, як всі думали, майже нездійсненна мрія, яка, наперекір всьому таки збулась – участь українських паралімпійців в зимових Паралімпійських іграх. І не просто участь: фантастичний успіх та фурор!..

Гортаючи славні сторінки історії становлення наших паралімпійців-зимників диву даєшся: адже запалена у Вірменії яскрава мрія лише за три роки почала реалізовуватись у засніженому Тобольську на Чемпіонаті Європи в 1997 році. Згодом, уже за рік, дебютанти поїхали за нагородами в Японію – на зимову Паралімпіаду 1998 року…

Для нашої молодої незалежної країни ці ігри стали першим кроком до майбутніх зимових звитяг – паралімпійці України успішно дебютували на Сьомих зимових Паралімпійських Іграх-1998, де змагались 571 спортсмен з 32 країн світу. Завоювавши 3 золоті, 2 срібні та 4 бронзові медалі українці кинули виклик світовим чемпіонам. Цей зимовий паралімпійський дебют підтвердив не тільки існування країни, про яку мало хто знав, але й започаткував сильні паралімпійські традиції в Україні.

Саме так великий оптиміст і мрійник Валерій Сушкевич розпочав найбільшу суперечку з маститими спортсменами різних країн на снігових трасах наступних чотирьохліть. На Батьківщину збірна команда України поверталась з 9-ма медалями. Причому, Петро Кардаш віз 3 золота, Тамара Кулініч – срібло та бронзу, Олена Акопян – дві бронзові нагороди, Ольга Кравчук – срібло та Світлана Трифонова – бронзову медаль.

Не віриться, що все це було 16 років тому… Хто би міг тоді подумати, що паралімпійці України виборюватимуть медалі в Сочі-2014 в трьох видах спорту: лижних гонках, біатлоні та гірськолижному спорті, а також дебютуватимуть у новій дисципліні – сноуборді!..

Наразі Україну представляє потужна паралімпійська збірна команда, для якої сочинські Ігри стануть уже п’ятими. Чотири роки щоденної напруженої праці, незламний характер та воля до перемоги забезпечили участь цієї команди в ХІ Паралімпійських іграх.

Уперше національна збірна команда на білій Паралімпіаді представлена найчисельнішим складом: почесне право презентувати нашу державу в Сочі виборов 31 спортсмен, серед яких 23 спортсмени-паралімпійці та 8 спортсменів-лідерів.

До національної збірної команди України увійшли відомі всьому світові спортсмени та дебютанти зимової Паралімпіади, які здобули право на участь в Іграх, виборовши високий результат на Кубках світу, Чемпіонатах світу, і зайняли провідні місця у міжнародному рейтингу як у біатлоні, так і лижних гонках. У складі національної паралімпійської збірної команди України – Герой України, 6 заслужених майстрів спорту України, 5 майстрів спорту України міжнародного класу, 8 майстрів спорту України, багаторазові чемпіони та призери Паралімпійських ігор, Чемпіонатів та Кубків світу.

А за день до від’їзду команди, 21 лютого, пізно увечері, президент Національного паралімпійського комітету України, Голова Комітету Верховної Ради України Валерій Сушкевич, начальник Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Оксана Скугарева та президент Спортивної федерації сліпих України Любов Жильцова з напутніми словами та побажаннями перемог провели паралімпійців на ХІ зимові Паралімпійькі ігри в Сочі. На жаль, урочиста церемонія проводів, яка була підготована напередодні та планувалась на 21 лютого, у зв’язку зі смертями людей під час мирних демонстрацій та всеукраїнською скорботою за усіма, хто пожертвував свої життя заради нашого майбутнього, була скасована.

Впродовж Ігор національну паралімпійську збірну команду підтримують компанії-спонсори: Воля, Волз, Allianz, Eureka та Миргородський м’ясокомбінат № 1.

Вболіваймо за наших!

Прес-служба НКСІУ